Kategorijos
Be kategorijos

Depersonalizacija ir depresija – komentaras psichika.eu

Depersonalizacija - skausmingas vidinis dialogasDepersonalizacija

Psichinis saugiklis kai per daug skauda

„…aprašoma būsena vadinama depersonalizacija – savęs matymas tarsi iš žiūrovo pozicijos, potyrių nuasmeninimas, dažniausiai (tačiau ne visada) vykstantis intensyvių psichinių ar fizinių išgyvenimų metu, kai sąmonė nebegali susitvarkyti su užplūdusiomis nemaloniomis emocijomis ar kūnas su skausmu.”

„Depresija, noras atsiriboti, savęs žalojimas tėra mentaliniai protezai tose tavo sielos vietose, kuriose dėl kažkokių priežasčių esi sužeista. O kartu tai reiškia, kad jas galima išgydyti…”

„…skausmas yra būdas pasijausti turintiems nors kiek gyvasties, patirti kad turinti kūną ir jausmus. Skauda – reiškia, kad esi dar gyva, dar kažką gali jausti, bent skausmą. Po jo ateina palengvėjimas. Bet koks, nesvarbu, kad po skausmo, vis viena palengvėjimas. Taip, per skausmo ir palengvėjimo kontrastą galima patirti nors kiek gyvumo.”

Trumpas komentaras apie tai, kaip depresijos įspausta į kampą moteris mato save per depersonalizaciją, kaip jos psichika šaukiasi pagalbos tada, kai jos jau tikrai labai reikia.

Visas tekstas psichika.eu portale.

Parašykite komentarą